ROL Citizen's Eye Mobile App Report Details
Report ID: 120
Date/Time: 10 Oct, 2018 02:58 PM
Actions Taken: 10 Oct, 2018 03:00 PM
Moderator approved
Type: Issue
Issue: Land Clearance
Source: Land Development
Observation: Colored
Concern: Siltation/Clogging
Comment: Based on the picture, fallen tree is a hazard to the residents nearby. The condition of the river water is worrying as the silt from nearby development flows directly into the river.
Geolocation: 3.1713625985396776,101.6512531763783
Photo:
Response Log:
19 Mar, 2019 03:27 PM DBKL (Dewan Bandaraya Kuala Lumpur): Salam sejahtera,

Berikut merupakan maklumbalas daripada Bahagian Kejuruteraan Awam dan Saliran . Sebarang pertanyaan lanjut boleh terus hubungi Unit Aduan di talian : 0326179392

Siasatan tapak telah dijalankan dan mendapati terdapat satu dahan pokok telah tumbang di tebing Sungai Toba berhampiran 'Mont Kiara International School'.

Aduan ini disyorkan untuk kerja-kerja pembersihan bersama semak samun di sepanjang tebing Sungai Toba oleh Unit Penyelenggaraan Sungai JKPB

Sekian terima kasih
31 Jan, 2019 09:01 AM DBKL (Dewan Bandaraya Kuala Lumpur): Ruj. Kami : 28493.219053
Tarikh      : 31/01/2019

Tuan/Puan,

AKUAN TERIMA
ROL Citizens Eye Reports - 120
No. Rujukan : 28493.219053

Saya dengan segala hormatnya merujuk kepada perkara tersebut di atas.

2.         DBKL mengucapkan terima kasih di atas keprihatinan tuan/puan untuk mengemukakan aduan ini. Dimaklumkan aduan tuan/puan sedang dalam tindakan pihak kami.

3.         Untuk tindakan susulan harap dapatlah tuan/puan menggunakan nombor di atas iaitu 28493.219053 sebagai rujukan kami.

Sekian, terima kasih.

Dengan hormatnya;

DEWAN BANDARAYA KUALA LUMPUR









Surat cetakan komputer tidak memerlukan tandatangan.