ROL Citizen's Eye Mobile App Report Details
Report ID: 133
Date/Time: 17 Oct, 2018 11:32 AM
Actions Taken: 17 Oct, 2018 12:24 PM
Moderator approved
Type: Issue
Issue: Water Quality
Source: Land Development
Observation: Colored
Concern: Siltation/Clogging
Comment:
Geolocation: 3.2104116995349883,101.75357805658314
Photo:
Response Log:
05 Apr, 2019 10:35 AM MPAJ (Majlis Perbandaran Ampang Jaya): Semakan di lokasi telah dilaksanakan mendapati terdapat sistem perangkap sampah yang tidak diselenggara yang mengakibatkan aliran air longkang tidak lancar. Hal ini juga mengakibatkan berlakunya banjir kilat di sekitar Medan Selera berhampiran Pusat Bandar Melawati. Terdapat juga sampah di sekitar kawasan rumah perangkap sampah tersebut yabg berpotensi mengakibatkan saluran longkang tersumbat. kawasan tersebut juga bersemaks samun yang tidak diselenggara yang menimbulkan kacauganggi. Aduan dipanjangkan ke Jabatan Pengairan & Saliran Daerah Gombak untuk semakan dan tindakan selanjutnya.