ROL Citizen's Eye Mobile App Report Details
Report ID: 142
Date/Time: 10 Nov, 2018 04:09 PM
Actions Taken: 12 Nov, 2018 11:30 AM
Moderator approved
Type: Issue
Issue: Water Quality
Source:
Observation:
Concern:
Comment:
Geolocation: 3.174926502476146,101.6944776115779
Photo:
Response Log:
14 Nov, 2018 03:09 PM DOE Wilayah (Dept of Environment): Acknowledgement of receipt.
SIASATAN TELAH DIJALANKAN OLEH PEGAWAI JABATAN INI PADA 14/11/2018 MENDAPATI ALIRAN SUNGAI GOMBAK ADALAH KERUH. TIADA KEJADIAN IKAN MATI DAN TIADA PUNCA PENCEMARAN DIKENALPASTI TERTAKLUK DI BAWAH AKTA KUALITI ALAM SEKELILING 1974 ( AKTA 127). KEMUNGKINAN AIR KERUH BERPUNCA DARIPADA HUJAN DI BAHAGIAN HULU DAN SEKITARNYA.