ROL Citizen's Eye Mobile App Report Details
Report ID: 170
Date/Time: 27 Dec, 2018 12:49 PM
Actions Taken: 31 Dec, 2018 12:24 PM
Moderator approved
Type: Issue
Issue: Water Quality
Source: Restaurant/Food Stalls/Commercial/Wet Market
Observation: Colored, Greasy
Concern: Siltation/Clogging
Comment: Illegal pipe from commercial property filtering waste water into water drainage system
Geolocation: 3.2119510871905255,101.7463292835667
Photo:
Response Log:
05 Apr, 2019 10:37 AM MPAJ (Majlis Perbandaran Ampang Jaya): Semakan di lokasi telah dilaksanakan, mendapati terdapat saluran paip yang mengeluarkan sisa air penghawa dingin ke dalam longkang berdekatan. Aliran air tersebut tidak terus ke longkang yang mengakibatkan kawasan sekitar tidak terurus yang menimbulkan kacauganggu. Saluran paip ini keluar dari aktiviti penjualan atau industri barangan 'Sandwich Grab & Go' yang dikeluarkan oleh syarikat DPO Malaysia Sdn.Bhd beralamat di B2-G, Lorong Selangor, Pusat Komersial Gaya, Pusat Bandar Melawati (pejabat). Manakala, lokasi pemprosesan makanan segera ini beroperasi di B4-G3-G2, Lorong Selangor, Pusat Komersial Gaya, Pusat Bandar Melawati. Pihak Jabatan telah berjumpa dengan pihak syarikat tersebut agar membuat saluran paip yang lebih baik agar kacauganggu dapat dihapuskan. Aduan dipanjangkan ke Jabatan Bangunan & Senibina untuk semakan dan tindakan selanjutnya.