ROL Citizen's Eye Mobile App Report Details
Report ID: 190
Date/Time: 04 Mar, 2019 12:26 PM
Actions Taken: 04 Mar, 2019 12:48 PM
Moderator approved
Type: Issue
Issue: Water Quality
Source: Residential Area/Sewage Treatment Plant
Observation: Colored, Smelly
Concern: Siltation/Clogging
Comment: Looks like there are some sewage discharge at the site; the SG kemunsing feeding into SG gombak is completely green.. it’s near to the kemunsing logboom
Geolocation: 3.1934824484009545,101.70080311995737
Photo:
Response Log:
06 Mar, 2019 11:33 AM DBKL (Dewan Bandaraya Kuala Lumpur): Ruj. Kami : 28493.221937
Tarikh      : 06/03/2019

Tuan/Puan,

AKUAN TERIMA
ROL Citizens Eye Report ID 190 / Issue Water Quality
No. Rujukan : 28493.221937

Saya dengan segala hormatnya merujuk kepada perkara tersebut di atas.

2.         DBKL mengucapkan terima kasih di atas keprihatinan tuan/puan untuk mengemukakan aduan ini. Dimaklumkan aduan tuan/puan sedang dalam tindakan pihak kami.

3.         Untuk tindakan susulan harap dapatlah tuan/puan menggunakan nombor di atas iaitu 28493.221937 sebagai rujukan kami.

Sekian, terima kasih.

Dengan hormatnya;

DEWAN BANDARAYA KUALA LUMPUR









Surat cetakan komputer tidak memerlukan tandatangan.