ROL Citizen's Eye Mobile App Report Details
Report ID: 229
Date/Time: 29 Aug, 2019 03:05 PM
Actions Taken: 29 Aug, 2019 04:17 PM
Moderator approved
Type: Issue
Issue: Water Quality
Source:
Observation: Colored, Greasy, Smelly
Concern: Disease, Dead Fish
Comment: Pertembungan,anak,aungai,dr taman jasa/sungai kertas. Kejadian setiap 2 hari jam 1300. Sehingga jam 1700
Geolocation: 3.2549940523956464,101.68576795000001
Photo:
Response Log:
30 Aug, 2019 04:41 PM DOE (Dept of Environment): Assalamualaikum dan selamat petang,

Tuan,

Jabatan mengucapkan terima kasih di atas aduan yang dikemukakan.

Untuk makluman, JAS Cawangan Gombak telah menjalankan siasatan berkenaan aduan tuan pada 30 Ogos 2019.
Semasa siasatan dijalankan, keadaan sungai adalah biasa dan tidak berwarna hitam seperti gambar yang tuan berikan. Mohon pihak tuan untuk menghubungi saya semula atau meninggalkan nombor telefon untuk dihubungi bagi tindakan Jabatan selanjutnya.

Sekian, dimaklumkan. Terima kasih

Saya yang menjalankan amanah,

Nor Haslinda Binti Hasim
Jabatan Alam Sekitar Negeri Selangor
Cawangan Gombak
Tel : 0361869487
Email : haslinda@doe.gov.my