ROL Citizen's Eye Mobile App Report Details
Report ID: 244
Date/Time: 14 Jan, 2020 06:56 PM
Actions Taken: 15 Jan, 2020 10:00 AM
Moderator approved
Type: Issue
Issue: Water Quality
Source: Land Development, Residential Area/Sewage Treatment Plant
Observation: Colored, Greasy, Smelly
Concern: Disease
Comment:
Geolocation: 3.211090703657891,101.7040178843895
Photo:
Response Log:
09 Mar, 2020 03:45 PM DOE (Dept of Environment): Assalamualaikum & Salam Sejahtera

Tuan/Puan,

Untuk makluman tuan/puan, aduan telah disiasat pada 17/01/2020 mendapati tiada kesan minyak di lokasi aduan tersebut. Bacaan kualiti air juga dilakukan dengan mengunakan alat YSI. Terdapat longgokan sampah-sarap di kawasan 'Log Boom' dan ia akan dipanjangkan kepada pihak Jabatan Pengairan & Saliran untuk tindakan selanjutnya.

Sekian, terima kasih

'BERKHIDMAT UNTUK NEGARA'

Saya yang menjalankan amanah

Unit Aduan
Bahagian Operasi
Jabatan Alam Sekitar
Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur